Fantázia! Fenomenálny Peter Sagan obhájil titul majstra sveta!

Slovenský cyklistický fenomén Peter Sagan to opäť dokázal, keď v horúcom Katare po fantastickom finiši obhájil titul majstra sveta a aj v ďalšom roku bude nosiť „rýchlik spod Dubňa“ dúhový dres.
Skvelým finišom Sagan s prehľadom predstihol všetkých favoritov spomedzi klasických šprintérov vrátane Brita Marka Cavendisha, ktorý získal striebro. Tretí skončil Belgičan Tom Boonen. Preteky mužskej kategórie elite, ktoré sa jazdili v úmornej horúčave, napokon zostali v nezmenenej dĺžke, čiže s poriadnou porciou 257,5 km. Sagan bol súčasťou silnej 25-člennej skupiny, ktorá sa vyprofilovala pri presune pelotónu z púštnej časti pretekov do Dauhy. V najlepšej skupine nechýbal ani ďalší slovenský reprezentant Michael Kolář, ktorý napokon obsadil 19. priečku s odstupom 13 sekúnd. Juraj Sagan prišiel do cieľa na 39. mieste s mankom 5:26 min.